17 Temmuz 2008 Perşembe

Amber ve Küller


Ruhlar Savaşı nihayet sona ermişti. Büyü geri dönmüştü, tanrılar da... Fakat tanrılar diğerlerinden daha güçlü olmak için birbirileriyle çekişiyorlardı ve savaş zaten ülkeleri yok edip Ansalon'un güç dengesini bozmuş ve bütün kıtaya yayılan büyük bir mutsuzluğa sebep olmuştu.
Gizemli savaşçı-kadın Mina, tanrıçasını hayal kırıklığına uğrattığı ve onu kaybettiği için acı içindeyken baştan çıkarıcı bir kılığa bürünmüş kötülükle anlaşma yapar. Narin ve kırılgan dünyaya garip bir vampir kültü yayılırken hiç beklenmedik kahramanlar -Kafasının dikine giden bir keşiş ve ölülerle iletişim kurabilen bir kender- gittikçe artan kötülüğün köklerini yolmak için güçlerini birleştirirler.


Ruhlar savaşı serisinden sonra seri olarak Karanlık Havari Serisi çıkmaya başladı Ejderha Mızrağı Dünyasından. Hasta olmasam en fazla 3 günümü alırdı kitap ancak 5 günde bitirdim yine. 2. kitapda çıkmış ve serinin son kitabıda Eylül'de çıkacakmış. Sağolsun Laika Yayınevi iyi çalışıyor.

Bu arada kitabı ben D&R dan 15 ytl ye aldım ikincisi de 16 ytl'di. Ancak internetten daha uyguna alınabilir muhetmelen.Hiç yorum yok: